Usługą edukacyjną polegająca na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych w obszarze edukacji filmowej zajmować się będzie Bolesław Drochomirecki.
Z wykształcenia matematyk. Związany z kultura opolską od początku lat 70-tych – już  jako student w teatrze "Styl", później szef komisji kultury przy Radzie Wydziałowej ,a następnie Uczelnianej, po studiach jeszcze przez trzy lata kierował studenckim klubem "Skrzat".

Na opolskim osiedlu ZWM był twórcą Spółdzielczego Domu Kultury "9", a przy SP nr 5 w Opolu Szkolnego Ośrodka Kultury „Kleks". Ponad 20 lat kierował działem organizacji imprez w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. W tych  wszystkich miejscach, z jego inicjatywy,  film zajmował jedną z podstawowych form działalności. Jednak prawdziwe kino zaczął prowadzić 12 lat temu, kiedy reaktywował działalność kina Studio, przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, którym kieruje do dziś. Kino Studio jest zrzeszone w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz ogólnopolskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, działających przy Filmotece Narodowej. Od 9 lat jest jednym z czterech organizatorów Festiwalu Filmów dla Dzieci ZERO NUDY, w czasie którego m.in. prowadził spotkania ze Stanisławem Mikulskim, Janem Machulskim, Witoldem Pyrkoszem, Marianem Opanią, Wiktorem Zborowskim, Emilią Krakowską, Krzysztofem Pieczyńskim, Emilianem Kamińskim.

Od 5 lat prowadzi Akademię Filmową i Warsztaty Medialne dla uczniów opolskich szkół.

W 2011 roku został koordynatorem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Opolu przy kinie Studio oraz Opolskich Nowych Horyzontów w miastach na terenie całego  województwa opolskiego.

Opolskie Nowe Horyzonty to jedyny taki projekt w Polsce, gdzie w ramach działalności Opolskiego Kina Objazdowego realizowany jest program  edukacji filmowej dla szkół- nauka, poznawanie „nowego” poprzez film. Opolskie Kino Objazdowe jest firmowane przez BT MUZON, które działa od 1989 roku i którego głównym profilem działalności jest turystyka szkolna.

Wszystko zaczęło się trzy lata temu w Opolu i  Oleśnie, Namysłowie, Ujeździe, Dobrzeniu Wielkim oraz Krapkowicach. W następnym roku doszły kolejne miejscowości : Kluczbork, Strzelce Opolskie, K-Koźle, Lubliniec, Dobrodzień, Brzeg, Nysa. W każdym miesiącu w zajęciach uczestniczy ok. 3500 uczniów. Dzisiaj Opolskie Kino Objazdowe jako jedno z dwóch w Polsce należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych przy Filmotece Narodowej

Jeszcze kilka słów o samym projekcie.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, spotkania z gośćmi, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na „Filmoteka Szkolna- Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Należą również do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację wielu elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy, m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Marcin Skorek - edukator filmowy, doktor nauk humanistycznych, filmoznawca specjalizujący się w edukacji filmowo-medialnej. Aktywność zawodowa Marcina Skorka obejmuje prowadzenie zajęć wykładowych ale i współpracę z instytucjami kultury w zakresie organizacji usług edukacji kulturowej i mechanizmów jej finansowania. Od 2010 roku partnerami edukacyjnymi  programów Marcina Skorka jest 25 podmiotów z terenu Polski południowej i wschodniej.

Firma „Muzon” realizuje również zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej w ramach projektu „Fascynujący świat nauki i technologii”, realizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Materiały wypracowane na warsztatach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku



Joomla 3.0 Templates - by Joomlage.com